Yol Sansürsüz Torrent İndir

Yol Sansürsüz Torrent İndir
torrent indir

Yol Sansürsüz Torrent İndir

Yol Torrent İndir –  Yol Sansürsüz Türkçe Dublaj İndir – Yol Türkçe Dublaj İndir – Yol İndir – Sansürsüz Film İndir, Yol bluray film indir

Yol Filmi incelediğimizde; Yol Filmi, sıkıyönetim döneminde insanların çektiği acılara bir örnek oluşturmaktadır. Yol Filminde; sıkıyönetim zamanın da İmralı Cezaevi’nden izne ayrılan beş mahkumun çektiği sıkıntıları bulabilirsiniz. Bu filmde izne çıkan mahkumların yolu tehlikelidir. Bu mahkumların gideceği yol aynı zamanda çok uzundur. Cezaevinden çıkan mahkumlar zulmün sadece içeride değil her yerde olduğunu görür. Anadolu topraklarında insan olmanın hiçte kolay olmadığını bize gösterir.

Yol Filmi’nin konusuna gelince;  filmi anlatacak olduğumuzda. Anadolu topraklarında ki yaşamı gerçekçi ve dokunaklı olarak anlatan bir filmdir. Yılmaz Güney gibi değerli bir sanatçının imza attığı Yol Filmi uluslararası Cannes Film Festivali’inde Altın Palmiye ödülünü alarak kendini kanıtlamış bir filmdir.

Yol Filmi’ni kısaca özetleyelim. Açık cezaevinden bayram iznine çıkan beş mahkum memleketlerine gitmek üzere yola çıkar bu mahkumların yolları hem uzaktır ve yolculukları çok zor şartlarda geçer. Mahkumlardan biri olan Seyit Ali’nin karısı Zine, kendisini aldattığı için aile büyükleri tarafından ölüm cezasına çarptırılır. Bu cezayı uygulamak, Zine’nin kocası olan Seyit Ali’ye düşmektedir. Seyit Ali uzun ve yorucu yolculuktan sonra köyüne ulaşır. Seyit Ali köyüne gelince karısı Zine’yi ahırda bulur. Seyit Ali ile Zine, karda uzun ve yorucu yolculuğa çıkar. Bu yolculuk sırasında Zine, kocası Seyit Ali’ye donmamak için yalvarır. Seyit Ali karısı Zine’yi hiç öldürmek istemiyor. Yol Filmi gerçekten çok dramatik ve Anadolu halkının çektiği acıları anlatan çok güzel bir film.

Yol filmi 1981 yılında gösterime giren, Dram ve Romantik türde güzel bir film. Yol filminin komusundan söz edecek olursak. Sıkıyönetim zamanında beş mahkum kendilerine verilen izin sonucu memleketlerine dönmeye başlarlar. Bu yolculuk çok çetin bir şekilde geçmektedir. Bu mahkumlardan Seyit’in ve karısı Zine’nin hikayesinin anlatıldığı çok güzel bir film. Yol filmini izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi öneririm. Yol filmini evinizde izlemek isterseniz, filmtorrentindir.com sitesinden indirebilirsiniz. İyi seyirler…

Yol Sansürsüz Torrent İndir

Yol Sansürsüz Torrent İndir

Yol Sansürsüz Torrent İndir

Yol Sansürsüz Torrent İndir

Yol Sansürsüz Torrent İndirBenzer Filmler

Hesaplaşma – Natural Vice Torrent İndir
Thugs of Hindostan Sansürsüz Torrent İndir
X-Men : Dark Phoenix Sansürsüz Torrent İndir
Anna Filmi Sansürsüz Torrent İndir